Усі захочуть у космос. Prada створюватиме костюми для астронавтів

05 октября, 2023 Нет комментариев

Усі захочуть у космос. Prada створюватиме костюми для астронавтів

Зручний і легкий костюм має велике значення для астронавта (Фото:Axiom Space)

Axiom Space і Prada, італійський дім моди, оголосили про співпрацю в розробці скафандрів, які будуть використовуватися в місіях Artemis, починаючи з Artemis 3 у 2025 році.

«Хоча технологічні причини співпраці з такою компанією, як Prada, не здаються очевидними, — визнав в інтерв’ю Майкл Суффредіні, виконавчий директор Axiom Space, — вони більше, ніж просто модна компанія. Насправді вони роблять чимало технологічно просунутих речей».

«У культуру компанії входить набагато більше, ніж просто мода», — пояснив Лоренцо Бертеллі, директор з маркетингу Prada Group. Він вказав на досвід компанії в галузі композитних матеріалів, який бере свій початок ще в 1990-х роках, коли вона одягала яхтову команду Luna Rossa для боротьби за Кубок Америки.

Prada допомагатиме Axiom у роботі над зовнішнім шаром скафандра, який має захищати внутрішні шари скафандра від космічного середовища, включно з місячним пилом, не перешкоджаючи його мобільності. «Коли справа доходить до дизайну цієї частини, це має великий сенс, тому що у Prada великий досвід у дизайні, зовнішньому вигляді, — сказав Суффредіні. — Що ще більш важливо, існують технологічні проблеми, які необхідно спробувати подолати».

«Я вважаю, що цей костюм є ідеальним прикладом, де потрібен цілісний підхід, — сказав Бертеллі. — У нас є знання про те, як упаковувати тканини разом, щоб забезпечити кращу мобільність». Суффредіні заявив, що він також зацікавлений у використанні досвіду Prada в галузі композитів. За його словами, використання композитів для костюма може зробити його легшим.

«Коли ви вирушаєте в космос, маса має вирішальне значення, тому це може бути для нас величезною перевагою», — каже він.

Усі захочуть у космос. Prada створюватиме костюми для астронавтів

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

Усі захочуть у космос. Prada створюватиме костюми для астронавтів