У міноборони Туреччини розповіли, коли пройдуть переговори щодо зернової угоди

09 мая, 2023 Нет комментариев

У міноборони Туреччини розповіли, коли пройдуть переговори щодо зернової угоди

Балкер NAVI STAR у Чорному морі біля протоки Босфор, 6 серпня 2022 року (Фото:REUTERS/Yoruk Isik)

У Міноборони Туреччини заявили, що переговори щодо зернової угоди відбудуться до кінця поточного тижня у Стамбулі.

Переговори делегацій Туреччини, України, ООН та Росії щодо продовження зернової угоди планують провести у Стамбулі 10-11 травня.

Про це повідомило Міністерство оборони Туреччини, повідомляє Anadolu.

У Міноборони Туреччини повідомили, що до програми переговорів включено багатосторонні та двосторонні зустрічі.

«Запланований обмін думками щодо ефективної та безпечної роботи зернового коридору, обговорюватиметься питання продовження зернової угоди, яка має особливе значення для країн, що потребують», — заявили у відомстві.

Питання безпечного повернення торгових судів Туреччини та їх команд, які виявилися заблокованими в портах України, після початку повномасштабного вторгнення обговорюватиметься окремо.

Як повідомлялося, 5 травня Спільний координаційний центр у Стамбулі не зміг дійти згоди щодо видачі дозволів новим судам для участі у Чорноморській зерновій ініціативі.

Міністерство оборони Росії 24 квітня звинуватило Україну в «порушенні» зобов’язань щодо зернової угоди через атаку морських дронів в окупованому Севастополі, які нібито запустили з акваторії порту Одеса. Російська сторона, яка регулярно намагається зірвати угоду, заявила про «загрозу чергового продовження угоди після 18 травня».

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов відреагував на брехню країни-агресора і наголосив, що події в окупованому Криму стосувалися виключно військових об’єктів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до ООН із закликом докласти зусиль для поновлення роботи зернової угоди.

Зернову угоду було укладено у Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів щодо створення коридору для вивезення зерна із трьох українських портів (Чорноморського, Одеси та Південного), а також зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства та добрив.


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...