Виплати пенсіонерам. Стало відомо, чи буде підвищення мінімальної пенсії до кінця 2023 року

14 июля, 2023 Нет комментариев

Виплати пенсіонерам. Стало відомо, чи буде підвищення мінімальної пенсії до кінця 2023 року

Чи підвищать мінімальну пенсію до кінця 2023 року (Фото:NewAfrica / Depositphotos)

Нинішнього року було проведено три підвищення пенсій — березнева індексація, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій українців, які вийшли на відпочинок за спеціальним законом. Розповідаємо, чи варто чекати до кінця року підвищення мінімальної пенсії.

Читайте також: Стаж і зарплата. Як визначається розмір пенсії у 2023 році

Мінімальна пенсія залишиться без змін до кінця року

До війни розмір мінімальної пенсії підвищувався двічі на рік — 1 липня та 1 грудня, коли переглядався розмір мінімального прожиткового мінімуму. Але 2023 року він заморожений.

2023 року прожитковий мінімум для дітей 6−18 років становить 2833 грн. Для працездатних осіб його рівень зафіксовано на 2684 грн, а для людей, які втратили працездатність — 2093 грн.

Експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський зазначив, що мінімальна пенсія на початку року становила 2093 грн і залишиться без змін до кінця 2023-го.

Влада мала плани переглянути розмір виплат

«Уряд завжди закон про бюджет закладав чотири рази. Тобто поквартально змінювався розмір прожиткового мінімуму у бік його збільшення. Але зараз через війну та спричинену нею економічну ситуацію в країні такої можливості держава не має», — цитує експерта 24 Канал.

Варто зазначити, що мінімальна пенсія за віком встановлюється в Україні у розмірі одного прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність. Її призначають за наявності необхідного страхового стажу. 2023-го у держбюджеті не передбачено підвищення мінімальної пенсії та мінімального прожиткового мінімуму.

Читайте також: Підвищення пенсій влітку-2023: хто в Україні отримає більші виплати