Трохи прорахувалися. Україні у 2024 році знадобиться на $3 млрд більше, ніж очікувалося — глава МВФ

12 октября, 2023 Нет комментариев

Трохи прорахувалися. Україні у 2024 році знадобиться на $3 млрд більше, ніж очікувалося — глава МВФ

Крісталіна Георгієва, директорка-розпорядник МВФ (Фото:Susana Vera / Reuters)

Потреби України в зовнішньому фінансуванні у 2024 році будуть на $3 млрд більшими, ніж очікувалося раніше, і їй необхідно допомогти впоратися з цим завданням.

Про це заявила директорка-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вона додала, що Україна показує видатні результати в економічному управлінні країною під час війни

«Ми визначили, що потреби на наступний рік будуть трохи вищими, ніж ми спочатку припускали, приблизно на $3 млрд більше. Я твердо вірю, що наші інвестиції в Україну — це не благодійність. Це інвестиції», — сказала Георгієва 11 жовтня на 4-му засіданні круглого столу міністрів з підтримки України в рамках зборів МВФ і Світового банку в Марракеші.

Кабмін України оцінює потребу в зовнішньому фінансуванні на наступний рік у $42,9 млрд у зв’язку з продовженням війни.

Георгієва зазначила, що це інвестиції в український народ, економіку регіону і це послання про те, що «жодній війні не можна дозволити розтрощити націю».

За її словами, попередні підсумки роботи місії з підготовки другого перегляду програми EFF з МВФ свідчать, що економічне управління країною, незважаючи на умови війни, є видатним.

Зокрема, зазначила Георгієва, відновлення економіки йде швидше, ніж спочатку очікувалося, і зростання цього року, найімовірніше, буде на верхньому рівні прогнозу Фонду — 3%.

«По-друге, ми стали свідками продовження структурних реформ, які важкі навіть у мирний час. У воєнний час вони ще складніші, але вони реалізуються. Ми бачимо політику, яка захищає макроекономічну та фінансову стабільність до такої міри, що інфляція в Україні зараз вимірюється однозначними числами», — заявила глава МВФ.

Вона додала, що не менш важливим є те, що НБУ перейшов від режиму фіксованого курсу до режиму керованої його гнучкості з позиції сили.

«Це все дуже добре. Але це буде стійким тільки за нашої непохитної підтримки», — підкреслила Георгієва.

Читайте також:

Від початку 2023 року зовнішнє фінансування України вже сягає $32,6 млрд, а від 24 лютого 2022 року — $63,7 млрд. Очікується, що 2023 року Україна загалом отримає понад $42 млрд від міжнародних партнерів.

Раніше повідомлялося, що Україна 11 жовтня отримала від США грант у розмірі $1, 2 млрд і розраховує ще на $3, 3 млрд такої прямої бюджетної підтримки з боку Вашингтона до кінця 2023 року.

Трохи прорахувалися. Україні у 2024 році знадобиться на $3 млрд більше, ніж очікувалося — глава МВФ

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

Трохи прорахувалися. Україні у 2024 році знадобиться на $3 млрд більше, ніж очікувалося — глава МВФ