Що потрібно змінити, щоб українці інвестували в акції Нова Пошта і Розетка

22 мая, 2023 Нет комментариев

Ви часто почуєте фразу «в Україні немає фондового ринку». На мою думку, є, але перебуває у комі з 2008 року. І от нарешті з’явився шанс, що він звідти вийде в найближчі три роки. Якщо буде виконано три умови.

Перша невідворотна умова, якщо Україна хоче рухатися в ЄС, — це справедливий суд, і як наслідок, захист прав міноритарних акціонерів у бізнесі. Зараз, як каже мій знайомий фінансовий директор, «якщо у тебе немає 51% контрольного пакету, ти у бізнесі ніхто».

Дослідження Американської торговельної палати, проведене у вересні 2021 року, свідчить: найбільшу перешкоду для ведення бізнесу в Україні створює система судочинства. За даними EBA та Dragon Capital 2020 року, інвестори називають суди основною проблемою, яка перешкоджає їм ухвалити рішення про вихід на український ринок.

Звісно, судова реформа не трапляється в момент за помахом чарівної палички. Втім, на шляху в ЄС і в рамках співпраці з МВФ хочеться вірити в її здійснення.

Дві інші умови менш глобальні, і вже викладені у двох законопроєктах. Залишилось тільки прийняти їх і почати виконувати.