Погані новини для Європи. Гольфстрім ослаб як ніколи раніше

25 сентября, 2023 Нет комментариев

Погані новини для Європи. Гольфстрім ослаб як ніколи раніше

Уповільнення Гольфстріму надзвичайно небезпечне для півночі Європи (Фото:RedAndr)

Згідно з новими дослідженнями, проведеними в Потсдамському університеті, течія Гольфстрім, яка є ключовим елементом глобальної океанської циркуляції, надзвичайно сильно ослабла.

Дослідники дійшли висновку про слабшання Гольфстріму на основі аналізу історичних даних і сучасних спостережень.

Наукова спільнота вважає це відкриття тривожним з погляду прогнозування майбутніх змін клімату та розуміння його наслідків.

Гольфстрім, тепла течія в Північній Атлантиці, відіграє важливу роль у регулюванні клімату і погоди в регіоні. Він впливає на температуру води, атмосферні умови та морські біоекосистеми. Ослаблення цієї течії може спричинити серйозні наслідки для довкілля та клімату.

Технічно, саме Гольфстрім рятує Північну Європу від арктичних холодів. І якщо він зупиниться, Великій Британії, а також скандинавським країнам доведеться пережити різке і сильне похолодання.

Також такий сценарій прискорить підвищення рівня моря вздовж східного узбережжя Америки, що загрожує Флориді затопленням.

Це відкриття нагадує про необхідність зусиль у боротьбі зі зміною клімату та збереження екосистем світового океану, а також наголошує на важливості глибокого розуміння складних взаємозв’язків у природі та їхнього впливу на життя на Землі.


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...