Подарунок Путіну та Газпрому. Австрійський енергетичний гігант пообіцяв купувати російський газ до 2040 року

10 июля, 2023 Нет комментариев

Подарунок Путіну та Газпрому. Австрійський енергетичний гігант пообіцяв купувати російський газ до 2040 року

Олексій Міллер, голова правління Газпрому (Фото:ПАТ Газпром)

Австрійська енергетична група OMV продовжить купувати більшу частину газу в Росії зимою 2023/2024, незважаючи на те, що забезпечила резервні контракти, щоб покрити потреби в імпорті з інших джерел.

Про це заявив гендиректор OMV Альфред Штерн, повідомляє Financial Times.

Він також сказав, що через 16 місяців після вторгнення Росії в Україну його компанія не планує вийти з довгострокового контракту з Газпромом, який вона підписала в 2018 році, оскільки російський газ не підпадає під санкції Заходу.

«Поки Газпром постачатиме… ми будемо продовжувати брати ці обсяги у Газпрому», — сказав Штерн.

Контракт OMV з Газпромом розрахований до 2040 року. Участь у його підписанні особисто брав Володимир Путін.

«Ми як промислова компанія зобов’язані забезпечити використання цих джерел, доки вони є юридично прийнятними», — додав Штерн.

Штерн відмовився від прямої критики контракту з Газпромом і охарактеризував його як заснований на «стандартних» ринкових умовах: «У цьому немає нічого дивного», — сказав він.

OMV, регіональний енергетичний гігант зі значним нафтовим і хімічним бізнесом, який у 2022 році отримав 62 млрд євро доходу, покриває близько 30% австрійського газового ринку. Компанію, найбільшим акціонером якої є австрійський уряд, раніше різко критикували за її залежність від російської енергетики.

«Минулої зими компанія щомісяця платила понад 1 млрд євро Кремлю за російський газ», — пише FT.

«У той час як сусідні Німеччина та Чехія скоротили імпорт російського газу до нуля, Австрія, як і Угорщина, досягла незначного прогресу в зменшенні своєї залежності від російського газу», — додає видання.

Читайте також:

Проте Штерн також зазначив, що OMV щойно схвалила інвестиційний проєкт на 2 млрд євро для запуску газового родовища Neptun Deep у Чорному морі в межах спільного підприємства з румунською Romgaz (з частками 50% на 50%). До 2027 він має вивести на європейський ринок 100 млрд кубометрів природного газу.

Зазначимо, що у квітні 2022 року OMV відмовилася від імпорту та переробки російської нафти.