«Не впливає, жодної вигоди не отримує». Київстар прокоментував новину про арешт 100% акцій компанії через Фрідмана

09 октября, 2023 Нет комментариев

«Не впливає, жодної вигоди не отримує». Київстар прокоментував новину про арешт 100% акцій компанії через Фрідмана

Російський олігарх Михайло Фрідман (Фото:dumskaya.net)

Оператор зв’язку Київстар виступив с офіційною позицією стосовно інформації про арешт всіх корпоративних прав підсанкційного російського олігарха Михайла Фрідмана в Україні.

Раніше агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на власні джерела повідомило, що накладений судом арешт включає 100% акцій ПрАТ Київстар.

У компанії зазначили наступне: «Підсанкційна особа не є кінцевим бенефіціарним власником Київстар, жодним чином не впливає на діяльність компанії і не отримує ніякої фінансової чи іншої вигоди. Зазначена підсанкційна особа є міноритарним акціонером люксембурзької компанії LetterOne, яка є міноритарним акціонером міжнародної телеком-групи VEON».

У Київстарі нагадали, що ще в лютому 2022 року його (Фрідмана, — ред.) було усунуто від будь яких управлінських чи бізнесових процесів у LetterOne і VEON, а його активи в компанії LetterOne заморожені відповідно до фінансових санкцій США та Великобританії.

«Компанія Київстар працює у звичному режимі, надає 24 млн абонентам високоякісні послуги цифрового електронного зв`язку, і є надійним партнером держави і суспільства, сплативши тільки під час повномасштабного вторгнення понад 15 млрд грн податків та зборів, а також 1,4 млрд грн допомоги для подолання наслідків війни і наближенні перемоги», — додав оператор.

Раніше президент Київстару Олександр Комаров в інтерв’ю Радіо NV докладно описав структуру власності компанії та місце Михайла Фрідмана у ній.

Компанія Київстар на 100% належить компанії VEON, яка зареєстрована в Нідерландах і має міноритарного акціонера — компанію LetterOne, до числа співвласників якої входить і Фрідман, розповів Комаров.

«У компанії LetterOne трохи більше 47%. А у компанії (VEON, — ред.), насправді, тисячі приватних і корпоративних акціонерів», — додав він.

Акції VEON розміщені на двох біржах — NASDAQ і Euronext.

«Левова частка акцій компанії — це так званий free-float, який вільно продається і купується на цих двох біржах… Там тільки великих інвестиційних фондів приблизно 60. І в загальній кількості акціонерів — 26−27% є громадянами Сполучених Штатів, а всі інші — громадяни з усього світу з більшою часткою європейців», — заявив топменеджер.

Він наголосив, що Київстар належить і контролюється публічною компанією, яка багато років у своїй звітності декларує, що вона не має контролюючого акціонера.

Ба більше, Михайло Фрідман є міноритарним акціонером і в компанії LetterOne (володіє понад 37%, — ред.).

«Він має менш ніж 20% у Київстарі (трохи більш ніж 18%, — ред.). Так і є. Але коли ми з вами бачимо друковані заголовки, так виглядає, що вся ця компанія належить пану Фрідману», — сказав Комаров.

https://www.youtube.com/embed/SIXiq9Vzz3A

«Не впливає, жодної вигоди не отримує». Київстар прокоментував новину про арешт 100% акцій компанії через Фрідмана

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

«Не впливає, жодної вигоди не отримує». Київстар прокоментував новину про арешт 100% акцій компанії через Фрідмана