Люблять увагу, але не всяку. Французькі вчені зробили дивовижне відкриття про поведінку котів

12 мая, 2023 Нет комментариев

Люблять увагу, але не всяку. Французькі вчені зробили дивовижне відкриття про поведінку котів

Кішки прив’язані до людей і люблять бути в центрі їхньої уваги (Фото:vlue/Depositphotos)

Дослідники з університетів Нантера і Бордо спостерігали за кішками в котячих кафе. Вони з’ясували, що ці улюбленці обожнюють увагу і потребують спілкування з людьми. Але до них потрібно знати підхід.

Згідно зі спостереженнями вчених-біхевіористів, кішки воліють мати зоровий контакт з людиною. Налагодивши його, остання з більшою ймовірністю удостоїться уваги від вусатого-смугастого, ніж покликавши його банальним киць-киць.

Утім, людський голос кішкам теж подобається, особливо, якщо він називає їхню кличку. Це — найкращий метод сподобатися тваринці.

Сюрпризом для вчених стало те, що найбільше котів дратує, якщо людина їх ігнорує. Пухнасті учасники експерименту нетерпляче махали хвостами, якщо вчені продовжували займатися своїми справами, не звертаючи на них уваги.

Але вважати Барсиків егоїстичними не варто.

Під час свого спостереження вчені підтвердили результати більш ранніх досліджень про те, що кішки, як і собаки, і коні, відмінно розпізнають емоції людини і навіть можуть змінювати поведінку залежно від них.

Вони можуть проявляти співчуття, підходячи до людини, якщо та чимось засмучена, і почати гратися з нею, якщо в тієї гарний настрій.

Вивчення поведінки домашніх улюбленців останнім часом стало дедалі популярнішим у вчених. І часом їм вдається зробити важливі відкриття, які будуть корисні власникам хвостатих.

Так, нещодавно міжнародна група дослідників зі Словаччини та Великої Британії розробила кілька моделей поведінки домашніх котів і з’ясувала, які ознаки вказують на бажання улюбленців погратися, а які говорять про агресію.