«Два ключові елементи». МВФ прямо заявив, ухвалення яких законів очікує від України в найкоротші терміни

05 октября, 2023 Нет комментариев

«Два ключові елементи». МВФ прямо заявив, ухвалення яких законів очікує від України в найкоротші терміни

МВФ назвав умови, які має виконати Україна для отримання наступного траншу (Фото:Yuri Gripas / Reuters)

МВФ зосереджений на другому перегляді програми розширеного фінансування з Україною (EFF), для чого необхідне ухвалення законів про фінансовий моніторинг політично значущих осіб (PEP) і відновлення податкових перевірок.

Про це заявив глава місії МВФ в Україні Гевін Грей, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, серед структурних реформ ключовими є ухвалення найближчими тижнями закону про відновлення довічного фінансового моніторингу політично значущих осіб (PEP), а також внесення поправок до закону № 8401 про скасування 2% єдиного податку щодо відновлення податкових перевірок із можливістю реалізації в ньому ризик-орієнтованого підходу.

«Я вважаю, що це два ключові елементи», — сказав він на прес-конференції в Києві за підсумками візиту делегації Фонду.

Грей підкреслив, що ці рішення очікуються протягом найближчих тижнів.

Він додав, що додатково ведуться переговори з українською стороною про концептуальні зауваження до державної програми кредитування 5−7−9%.

Глава місії зазначив, що важливим стало нещодавнє ухвалення закону про відновлення електронного декларування чиновниками майна, а також внесення змін до Бюджетного кодексу.

У МВФ також відзначили прогрес у просуванні реформи антикорупційних органів, однак Фонд очікує на доопрацювання зареєстрованих у Верховній Раді законопроєктів про підвищення інституційної автономії Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Грей додав, що всі кількісні цілі для другого перегляду програми, встановлені на кінець червня, Україна виконала, і це важлива відправна точка і важливе досягнення.

Загалом, МВФ очікує позитивного рішення про перегляд програми EFF у першій половині грудня в разі виконання всіх домовленостей.

Раніше повідомлялося, що МВФ оцінює зростання української економіки на рівні верхньої межі очікувань — 3%.

Також повідомлялося, що МВФ відновив роботу постійного представництва в Києві, яка була припинена після початку повномасштабного російського вторгнення.