Дай мільярд. Польща виставила рахунок Єврокомісії за збільшення експорту українського зерна

04 августа, 2023 Нет комментариев

Дай мільярд. Польща виставила рахунок Єврокомісії за збільшення експорту українського зерна

Польща вимагає 1 млрд євро від Єврокомісії за розширення експорту українського зерна (Фото:Sergij Poliak / Alamy via Reuters)

Польща оцінила інвестиції в розвиток своєї логістичної інфраструктури для нарощування експорту українського зерна та інших агротоварів на рівні 1 млрд євро.

Відповідні розрахунки вже передані Європейській Комісії, повідомляє Polskie Radio 24.

«Кошти Європейського Союзу на ці цілі були оголошені кілька місяців тому головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Однак конкретики вона не повідомила. Польща у відповідь на дії Росії представила дипломатам і чиновникам ЄС докладні розрахунки необхідних інвестицій», — повідомляє ЗМІ, посилаючись на документи, які є в її розпорядженні.

Польща заявила, що їй необхідно близько 500 млн євро для розширення прикордонних терміналів для великовантажних автомобілів (Дорогуськ-Ягодин, Гребенне — Рава-Руська, Корчова-Краковець) і залізничної інфраструктури в Перемишлі. Польща вважає ці інвестиції пріоритетними.

Ще понад 500 млн євро будуть потрібні для модернізації залізничних прикордонних переходів між Польщею та Україною, будівництва терміналів для вантажних автомобілів і розвитку інфраструктури управління вантажним рухом на кордоні.

«З виходом Росії з угоди про експорт української сільгосппродукції через Чорне море в липні та через атаки на експортну інфраструктуру України — не лише чорноморських, а й дунайських портів — у Європі триває дискусія щодо того, як забезпечити експорт українського зерна на світові ринки. Частина цього експорту йде транзитом через польсько-український кордон, але для збільшення обсягів потрібні інвестиції в інфраструктуру», — йдеться в повідомленні польського ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія поки що не змогла дійти однозначної згоди про те, що станеться з транзитом українських зернових територією ЄС після 15 вересня, коли спливе термін мораторію на їхній імпорт до Європи.