Виплати ВПО: Ощадбанк змінив вимогу фізичної ідентифікації для отримання виплат переселенцями

19 июля, 2023 Нет комментариев

Виплати ВПО: Ощадбанк змінив вимогу фізичної ідентифікації для отримання виплат переселенцями

Ощадбанк (Фото:Ощадбанк via Facebook)

Ощадбанк на виконання доручення Кабінету Міністрів тимчасово припинив проведення фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) для продовження соціальних виплат і пенсій.

Читайте також: Пенсії-2023. Стало відомо, на скільки продовжили термін перевірки для переселенців-пенсіонерів

Про це повідомляє пресслужба Ощадбанку.

ВПО не потрібна фізична ідентифікація для отримання виплат

Ощадбанк на виконання доручення Кабінету Міністрів тимчасово припинив проведення фізичної ідентифікації ВПО для продовження соціальних виплат і пенсій.

«Клієнтам, які отримали від банку повідомлення про необхідність звернення до банку для проходження ідентифікації до 1.09.2023, буде додатково повідомлено про подальші кроки», — зазначив держбанк.

Банк додав, що це питання наразі опрацьовує уряд, і порадив стежити за офіційними повідомленнями уряду й Ощадбанку.

Раніше Координаційний штаб з питань ВПО під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук ухвалив рішення, що для виплат ВПО від ідентифікації зовсім відмовляться (оскільки термін виплат обмежений 6 місяцями), а для одержувачів пенсій термін для ідентифікації продовжать до кінця січня 2024 року.

Читайте також: Ощадбанк продовжив термін для ідентифікації ів пенсій та соцвиплат

Правозахисники проти повернення ідентифікації під час війни

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, на думку правозахисників, повернення фізичної ідентифікації ВПО у відділеннях Ощадбанку є дискримінаційним і складним у виконанні. Зокрема, вони назвали несправедливими менші терміни ідентифікації для пенсіонерів без електронного посвідчення, адже його видача припинилася з початком повномасштабної війни.

Серед інших важливих чинників проти повернення ідентифікації правозахисники вказали на доступність і безпеку її проходження громадянами, які перебувають за кордоном або на тимчасово окупованій території та в зоні бойових дій.

«Для багатьох шлях до відділення банку дуже небезпечний і обтяжливий», — вважають фахівці.

Отже, на їхню думку, «через зазначені бар’єри значна частина переселенців не можуть вчасно пройти ідентифікацію і можуть втратити виплати, які часто є єдиним джерелом доходу».

Як зазначається в повідомленні, Міністерство соціальної політики вже напрацьовує проєкт відповідних нормативних змін, які буде ухвалено найближчим часом.

Читайте також: Виплати ВПО. Стало відомо, на який термін продовжили допомогу і хто не отримуватиме виплати


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...