Попереджав ще в 1984-му. Режисер Термінатора й Аватара пояснив, яку загрозу несе ШІ для людства

20 июля, 2023 Нет комментариев

Попереджав ще в 1984-му. Режисер Термінатора й Аватара пояснив, яку загрозу несе ШІ для людства

Режисер побоюється застосування ШІ у збройовій сфері (Фото:Tilt Magazine)

Режисер Джеймс Кемерон, який зняв фільми Термінатор, Титанік і Аватар, висловився про загрозу для людства з боку штучного інтелекту. Він заявив, що попереджав про такий сценарій ще 1984 року, але ніхто не слухав.

Кемерон поговорив із головним політичним кореспондентом CTV News Вассі Капелосом. Під час бесіди він заявив: «Я попереджав вас, хлопці, 1984 року, але ви не послухали. Я думаю, що найбільшу небезпеку становить озброєння ШІ. Я думаю, що ми вплутаємося в еквівалент перегонів ядерних озброєнь зі ШІ, і якщо ми не створимо його, то його напевно створять інші, і тоді все піде по наростаючій».

Як вважає Кемерон, бойові дії із застосуванням штучного інтелекту вестимуться зі швидкістю, недосяжною для людей. І таку війну вже не вдасться завершити вручну. Усе опиниться у владі алгоритмів.

Окремо режисер висловився про страйк Гільдії кіноакторів США та Гільдії сценаристів США (SAG-AFTRA). Однією з причин протесту стало бажання керівництва голлівудських студій замінити акторів другого плану на ШІ. Але Кемерон вважає, що найближчим часом штучний інтелект не зможе замінити, принаймні, талановитих сценаристів.

«Питання не в тому, хто написав, а в тому, чи хороша це історія. Особисто я просто не вірю, що безтілесний розум, який просто переказує те, що говорили інші втілені розуми — про життя, яке в них було, про кохання, про брехню, про страх, про смертність — і просто збирає все це в словесний салат, а потім переказує його… Я не вірю, що це щось таке, що може зачепити аудиторію», — сказав Кемерон.

Нагадаємо, зі схожою позицією на початку березня виступив знаменитий режисер і продюсер Стівен Спілберг. Його тривожить розвиток штучного інтелекту й особливо вплив ШІ на мистецтво.


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...