Наукові сюрпризи. Астрофізики виявили вуглець там, де його не повинно було бути
Обсерваторія відкрила дивовижну особливість раннього Всесвіту (Фото:clearviewstock) За допомогою космічного телескопа Вебб було виявлено вуглецевий пил менше ніж через мільярд років після Великого вибуху. Раніше вважалося, то вуглець з’явився пізніше. Відкриття припускає, що в ранньому Всесвіті існували якісь механіки виробництва вуглецю. Можливо, це ставало можливим під час загибелі масивних зірок. «Наше виявлення вуглецевого пилу з червоним зсувом 4−7 забезпечує важливі обмеження для моделей і сценаріїв утворення пилу в ранньому Всесвіті», — пишуть учені під керівництвом космолога Джоріса Вітстока з Кембриджського університету у Великій Британії.
Вітсток і його колеги використовували JWST для вивчення пилу, що висить під час Космічного Світанку, і помітили дещо дивне. Вони побачили несподівано сильну особливість у спектрі, пов’язану з поглинанням світла багатим на вуглець пилом, у галактиках всього через 800 мільйонів років після Великого вибуху.
Річ у тім, що вважається, що для формування цих порошинок потрібно кілька сотень мільйонів років, а характеристики галактик припускають, що вони надто молоді для такого часового інтервалу формування.