Майже Атлантида. Учені знайшли залишки загубленого континенту Арголанд

25 октября, 2023 Нет комментариев

Майже Атлантида. Учені знайшли залишки загубленого континенту Арголанд0

Вид на острови південно-східної Азії (Фото:Kzenon/depositphotos)

Команда з Утрехтського університету в Нідерландах виявила фрагменти загубленого континенту Арголанд, який тривалий час ставив у глухий кут наукову спільноту.

Геологи знали, що Арголанд був завдовжки 5000 км та відкололася від західної Австралії приблизно 155 мільйонів років тому, але ніхто не знав, де він знаходиться зараз.

Нарешті з’явилась розгадка цієї таємниці: континент був прихований глибоко під океаном, у басейні, відомому як Абісальна рівнина Арго.

Структура морського дна показала, що Арголандія опинилася біля островів Південно-Східної Азії.

Однак під цими островами не було знайдено жодного великого континенту, лише залишки невеликих фрагментів континенту, оточених набагато давнішими океанічними басейнами.

Майже Атлантида. Учені знайшли залишки загубленого континенту Арголанд1 Аргопелаг опинився там, де зараз знаходяться острови Південно-Східної Азії / Фото: UTRECHT UNIVERSITY

«Ситуація в Південно-Східній Азії сильно відрізняється від таких місць, як Африка та Південна Америка, де континент акуратно розпався на дві частини. Арголандія розкололася на багато різних осколків. Це заважало нам бачити подорож континенту», — пояснив один із співавторів дослідження, геолог Дуве ван Гінсберген у журналі Еurekalert.

Це ніколи не був єдиний, чітко окреслений континент, а скоріше архіпелаг з мікроконтинентальних фрагментів, розділених більш давніми океанічними басейнами.

«Розкол Арголандії почався близько 300 мільйонів років тому. І тепер його стародавні уламки лежать глибоко під зеленими джунглями Індонезії та М’янми», — підсумував Ван Гінсберген.

Майже Майже

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Майже

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Майже

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Майже

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут