Із золота дурнів. Європейське космічне агенство представило проєкт суперпотужної електростанції на Місяці

19 июля, 2023 Нет комментариев

Із золота дурнів. Європейське космічне агенство представило проєкт суперпотужної електростанції на Місяці

Нова електростанція буде виготовлена з мінералу, наявного в місячному ґрунті (Фото:ЕКА/Astrostrom)

ЄКА у співпраці зі швейцарською компанією Astrostrom презентувала модель майбутньої електростанції Greater Earth. Її планують побудувати з піриту — схожого на золото матеріалу, який є як на Землі, так і на Місяці.

Greater Earth Lunar Power Station, або GE⊕-LPS, складатиметься з V-подібних сонячних панелей, розташованих по спіралі на площі понад один квадратний кілометр. Такий розмір гіпотетично може дозволити супутниковій станції передавати до 23 мегават постійної енергії.

Згідно з дослідженням групи, і GE⊕-LPS, і навіть його сонячні панелі можуть бути значною мірою побудовані з використанням матеріалів місячної поверхні, таких як пірит. Останній, також відомий як золото дурнів, можна знайти на Землі і в місячному реголіті. Розмір кожного кристала цього матеріалу становить лише 400 міліметрів, тому пірит може створити надійний відбивний зовнішній шар для сонячних панелей.

Сама станція призначена для постійного проживання людей і буде розташована в точці Лагранжа Земля-Місяць на висоті приблизно 61 350 км над Місяцем.

Хоча спочатку такий проєкт може здатися непосильним з фінансової та матеріально-технічної точок зору, дослідники вважають, що будівництво і запуск подібних об’єктів на Місяці насправді може бути простішим і рентабельнішим, ніж на Землі. Ба більше, дослідження показало, що розгортання GE⊕-LPS «не потребуватиме будь-яких технологічних проривів».


12345 (No Ratings Yet)
Загрузка...